Zakończenie akcji Rodacy Bohaterom

28 grudnia 2017
Urszula Kucała

16 grudnia 2017 roku miało miejsce zakończenie prowadzonej w Myślenicach akcji Rodacy Bohaterom, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków żyjących w trudnych warunkach na Kresach – szczególnie dla rodzin polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.

Przesłaniem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a po wojnie z różnych przyczyn pozostali za wschodnią granicą. Osoby te oraz ich potomkowie pielęgnują pamięć o bohaterach oraz przekazują kolejnym pokoleniom polską tradycję i tożsamość. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskim akcji, która trwa już 10 rok, jest Stowarzyszenie Odra-Niemen. W Myślenicach zbiórkę żywności koordynowali przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK oraz poseł Jarosław Szlachetka.

Dzięki wspólnym staraniom zebranych zostało ponad 40 paczek darów. Zespół Placówek Oświatowych w Lipniku, razem ze Szkołą Podstawową nr 3 w Pcimiu i Parafią Podniesienia Krzyża Św. w Jaworniku, uzyskała najlepszy wynik. Gratulujemy zaangażowania i w imieniu Kresowiaków dziękujemy!

Organizatorzy bardzo dziękują za włączenie się w pomoc i liczą na współpracę przy kolejnych edycjach akcji.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie

i pozdrawiam serdecznie,

Maja Ingarden

Światowy Związek Armii Żołnierzy Armii Krajowej Myślenice