Wernisaż wystawy „Poznajemy Ojcowiznę” w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach

7 listopada 2018
Urszula Kucała

„Patriae commodis serviens – być Ojczyźnie pożytecznym”

6.11.2018 r. w  Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach odbył się wernisaż wystawy „Poznajemy Ojcowiznę”. Jest ona pokłosiem organizowanych przez PTTK Oddział „Lubomir” Myślenice  Konkursów Wiedzy o Małopolsce i Ziemi Myślenickiej. W niezwykle uroczystym spotkaniu o charakterze patriotycznym uczestniczyli przedstawiciele SU wraz z opiekunką T. Bobowską – wieloletnią uczestniczką wraz z reprezentacjami szkoły turystycznych wypraw.

W trakcie spotkania wspominano 14 letnią historię sobotnich wycieczek organizowanych przez PTTK po Ziemi Myślenickiej i Małopolsce, których uczestnikami byli uczniowie szkół z terenu powiatu wraz z opiekunami.

Nasza szkoła od początku bierze udział w tej formie poznawania „Małej Ojczyzny” oraz w/w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”, zajmując corocznie czołowe miejsca na etapie szkolnym i wojewódzkim.

Wystawę, na której znajdują się również prace wykonane przez uczniów z naszej szkoły, a także wspomnienia, wycinki prasowe z Gazety Myślenickiej zawierające opisy wypraw, propagatorów konkursu – ludzi wielkiego serca i pasji turystycznej, których już z nami nie ma – można oglądać w czytelni  Biblioteki Pedagogicznej do 5 grudnia.

T. Bobowska