„PAKIET WRZEŚNIOWY” AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI „Koop-Gool Sp. z o.o.”

31 października 2015
Urszula Kucała

Uczniowie klasy II i III Gimnazjum od października 2015r. po raz kolejny biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła przedsiębiorczości. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, uczestniczy w nich 13 uczniów. Zdobywają oni wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. W czasie zajęć młodzież uzyskuje niezbędne informacje dotyczące mechanizmów działania wolnego rynku i stosuje je w praktyce, poznaje zagadnienia ekonomiczne, sposoby i metody prowadzenia działalności gospodarczej. Lekcje składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Każda lekcja przeprowadzana jest przy komputerze. Uczniowie logują się na stronę Pakietu Wrześniowego. Po części teoretycznej lekcji oprowadza ich komputerowy rówieśnik Kamil. Część praktyczną wykonują sami z pomocą opiekuna. W chwili obecnej uczniowie zaznajomili się z tematami: przedsiębiorca, czyli kto? Otoczenie przedsiębiorstwa. Podjęli decyzję czym będzie zajmować się ich firma. Wybrali nazwę wirtualnego miniprzedsiębiorstwa: „Koop-Gooll sp. z o.o.”, która zajmuje się sprzedażą sprzętu sportowego. Przygotowują logo i misję firmy. Firma posiadać będzie własną stronę internetową, na której to oprócz oferty można będzie przeczytać szereg ciekawych informacji z życia uczniów i firmy, oglądnąć galerię zdjęć, poznać wszystkich przedstawicieli firmy, sprawdzić, jakie zajmują stanowiska w firmie, zapoznać się z umową spółki. Firma istnieje od 30 października, od momentu podpisania przez uczniów umowy spółki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w prowadzenie miniprzedsiębiorstwa.

Aby lepiej zrozumieć, jak w praktyce wygląda założenie działalności gospodarczej, w dniu 29 października uczniowie odwiedzili Urząd Skarbowy w Myślenicach. Pracownicy urzędu p. Naczelnik Bogusława Polak i p. Kierownik Anna Boryczko przedstawiły warunki zakładania własnej firmy. Pokazały strony internetowe dzięki, którym podatnik może wypełnić dokumenty nie wychodząc z domu. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek.

Fotorelacja z wizyty w Urzędzie Skarbowym

[iframe width=”560″ height=”420″ src=”http://www.kizoa.com/embed-26449067-7871858o1l1″ frameborder=”0″ allowfullscreen][/iframe]

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach koła przedsiębiorczości, być może niektórzy z nich w przyszłości będą przedsiębiorcami.

U. Kucała