Jesteśmy laureatem I edycji ogólnopolskiej  akcji społecznej Czytam Polskie

13 stycznia 2016
Urszula Kucała

Jesteśmy laureatem konkursu – jednym z 15 na  100 zgłoszonych bibliotek podejmujących działania na rzecz promowania polskiej literatury.

Do tej pięknej i społecznie pożytecznej  Akcji przyłączyliśmy się już podczas wakacji i nie przeszkodził nam w tym remont. Akcja polegała na fotografowaniu polskich książek, pisaniu recenzji o najbardziej poczytnych powieściach, opisaniu podejmowanych działań na rzecz promowania czytelnictwa i uzasadnieniu – dlaczego czytamy polską literaturę.

Akcja Czytam Polskie  organizowana jest  przez Fundację PWN i księgarnię internetową Ravelo.pl. Patronat honorowy objęła Rada Języka Polskiego, w projekt zaangażowały się także czołowe polskie wydawnictwa.

Celem akcji jest wspieranie czytelnictwa w Polsce poprzez promocję rodzimej literatury i jej twórców. W ramach projektu na stronie www.czytampolskie.pl zamieszczane są ciekawe artykuły, wywiady z pisarzami, konkursy, a także propozycje najciekawszych polskich książek.

Zdaniem Dominika Kazanowskiego – prezesa Fundacji PWNPolska literatura jest jedną z najlepszych na świecie, a książka jest jednym z najważniejszych nośników kultury”.

Zaś Katarzyna Kłosińska – językoznawczymi z Uniwersytetu Warszawskiego twierdzi, że:

„Czytając wartościową polską literaturę, doceniamy rodzimych autorów, przede wszystkim – obcujemy  z językiem polskim w najpiękniejszym jego wydaniu. Warto czytać polskie książki!”

Zdecydowanie podzielam jej zdanie, wyrażając radość z pakietu książek, o jaki wzbogaci się nasza biblioteka.

                                                           T. Bobowska – koordynator szkolny akcji

Partnerzy akcji

Czytam Polskie logotypy-partnerow11[1]