Zawody świąteczne

27 grudnia 2018
Urszula Kucała

W grudniu 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipniku wzięli udział w zawodach świątecznych, których organizatorem byli: UKS „Andrusy” w Lipniku i ZPO w Lipniku. Zawody odbyły się na Hali Sportowej w Wiśniowej i dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych emocji i sportowych wrażeń.

14 grudnia w Świątecznym Turnieju Piłki Nożnej uczestniczyły najmłodsze dzieci – dziewczęta i chłopcy z klas I – III SP. I miejsce zajęła drużyna UKS „Andrusy” w Lipniku, w której grali uczniowie z klas pierwszych SP w Lipniku.

19 grudnia dla dziewcząt i chłopców z klas IV-VI SP zorganizowano turnieje  piłki nożnej. W Świątecznym Turnieju Piłki Nożnej wyróżniła się drużyna chłopców z klasy Va oraz  drużyna dziewcząt z klasy VI SP.

Również 19 grudnia zorganizowano  dla uczniów najstarszych klas VII i VIII SP oraz III Gimnazjum zawody sportowe: dziewczęta uczestniczyły w Świątecznym Turnieju Piłki Koszykowej – I miejsce dla drużyny klasy VIIB, zaś chłopcy w w Świątecznym Turnieju Piłki Ręcznej – I miejsce drużyna klasy III Gimnazjum.

Zawody świąteczne zostały zorganizowane w ramach realizacji zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2018 roku, na które UKS Andrusy w Lipniku otrzymał dotację Gminy Wiśniowa.

T. Górka