XXI Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

20 grudnia 2022
Urszula Kucała

W dniu 18 grudnia 2022r. na Hali Sportowej w Sieprawiu odbyła się uroczysta gala podczas której wręczone zostały nagrody i dyplomy w XXI Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w tym konkursie.

W kategorii Dzieci starsze (prace indywidualne uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych) – Szymon Skóra z klasy VI zdobył II miejsce.

W kategorii Młodzież (prace indywidualne uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich) – Filip Kucała z klasy VII zdobył II miejsce, a Hubert Grabowski z klasy VIII – wyróżnienie.

W kategorii Rodzina (rodzice z dziećmi) – Milena Bajer z klasy Va i Franek Bajer z klasy III z rodzicami zdobyli II miejsce oraz ex aequo Ksawery Sędzik z klasy VI z siostrą i rodzicami również zdobył II miejsce.

Szopki przygotowane przez naszych uczniów przeszły I etap w Gminny Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej i zakwalifikowały się do II etapu w Sieprawiu, a tam jury wybrało 118 najpiękniejszych szopek do finału z siedmiu gmin powiatu myślenickiego. Wszystkie szopki wykonane były własnoręcznie. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, którą docenili jurorzy konkursu i tak licznej grupie przyznali nagrody.

Dziękujemy organizatorom konkursu za ufundowanie cennych nagród, a uczniom gratulujemy zajęcia wysokich miejsc.

U. Kucała

Artykuł w Dzienniku Polskim czytaj

Telewizja Internetowa Myślenice iTV oglądaj