Wyniki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

26 czerwca 2020
Urszula Kucała

Do udziału w tegorocznej X edycji konkursu plastycznego organizowanym przez KRUS zgłosiło się w trzech kategoriach wiekowych 17 uczniów z naszej szkoły i przedszkola. Ponadto z całego powiatu myślenickiego udział w konkursie wzięło 658 uczniów z 48 szkół, a ogółem z całej Polski do Konkursu zgłoszono 57 569 prac z 4 118 szkół podstawowych. Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym.
25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez delegację powiatową wraz z kierownikiem Trenowego Oddziału KRUSU-u w Myślenicach Panią Haliną Żak dla ucznia klasy III Szymona Skóry, który został laureatem w etapie regionalnym (III miejsce w pierwszej grupie wiekowej 0-III). Jego praca przeszła również do etapu wojewódzkiego, gdzie zakwalifikowała się do wyróżnienia.
W etapie regionalnym otrzymali także wyróżnienia: Aleksandra Sromek wychowanka przedszkola i Filip Kucała uczeń z klasy IV.
Gratulacje dla uczniów i Rodziców

                                                                      koordynator konkursu U. Tułacz-Pieprzyk