Wieloczęściowa lekcja ornitologii

28 maja 2017
Urszula Kucała

(…) A po piąte przez dziesiąte
Będą ćwierkać, świstać, kwilić,
Pitpilitać i pimpilić
Ptaszki następujące (…)

„Ptasie radio” J. Tuwim

25.05.2017 r. w obecności mgr inż. Arkadiusza Skiby – dyrektora szkoły i wychowawców, dzieci z klas I – III SP  uczestniczyły w ciekawej lekcji poświęconej ornitologii.

W pierwszej części spotkania  uczniowie z klasy I SP w zabawny sposób przedstawili inscenizację utworu J. Tuwima  „Ptasie radio” w reż. P. T. Bobowskiej i p. U. Bartosiewicz – także  jako element realizacji zadań Ogólnopolskiego Konkursu „Teatr w szkole – edukacja kulturalna młodego człowieka”.

Z tej okazji w sali gimnastycznej zostały wyeksponowane prace plastyczne uczniów o tematyce ornitologicznej wykonane w świetlicy szkolnej.

Następnie zgromadzeni uczniowie  spotkali się z panem leśniczym – Mariuszem Bartosiewiczem – pracownikiem nadleśnictwa Myślenice

http://www.myslenice.krakow.lasy.gov.pl/

Przekazał on dzieciom wiele cennych informacji o ptakach.

Następnie klasa I SP udała się  na Polanę Suchą, gdzie w warunkach polowych uczniowie mieli okazję obserwować ptaki, a zauważone okazy napawały ich wielką radością. Następnie dzieci zostały poczęstowane przez panów leśniczych – Tomasza Bartko i Mariusza Bartosiewicza kiełbaskami wprost z ogniska, napojami i słodyczami ufundowanymi przez Nadleśnictwo i otrzymały gadżety z motywami ptaków.

Dzieci serdecznie podziękowały panom leśniczym i obiecały pracę nad kolejnym przedstawieniem o tematyce ekologicznej.

Panom leśniczym dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody, a młodym aktorom gratulujemy udanego przedstawienia.

 

T. Bobowska – koordynator konkursu „Teatr w szkole”