VIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „GENIUSZ MATEMATYCZNY”

2 czerwca 2023
Urszula Kucała

W dniu 2 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny „Geniusz Matematyczny” dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z gminy Wiśniowa. W konkursie tym wzięło udział 11 uczniowie ze szkół w Wiśniowej, Węglówce, Glichowie i Lipniku. Autorami zadań konkursowych były: P. Elżbieta Studnicka – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Wiśniowej, P. Magdalena Łukasik – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Glichowie, P. Katarzyna Obajtek – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Węglówce i P. Urszula Kucała – organizator konkursu i nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Lipniku. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W tym roku, po raz pierwszy w historii tego konkursu, trzech uczniów uzyskało maksymalną liczbę punktów.

I miejsce – Jolanta Habieda – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Lipniku, Dawid Jamróz – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Lipniku i Kacper Matusiak – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniowej.

II miejsce – Julia Piwowarczyk – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniowej.

III miejsce – Sylwia Fryc – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Węglówce.

Konkurs sprawił ogromną radość uczniom i nauczycielom matematyki. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową w Lipniku i Urząd Gminy Wiśniowa. Szkoła, której uczeń zdobył I miejsce otrzymała statuetkę ufundowaną przez Dyrektora ZPO w Lipniku pana mgr inż. Arkadiusza Skibę. W tym roku statuetka na pół roku powędrowała do Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, a po pół roku wróci do Szkoły Podstawowej w Lipniku. Gospodarz przygotował dla wszystkich uczestników dyplomy, drobne upominki oraz poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział, nauczycielom za pomoc w sprawdzaniu i przeprowadzeniu konkursu. Dziękuję również P. Januszowi Paszcz za opiekę nad uczniami.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję.

U. Kucała