VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

20 listopada 2018
Urszula Kucała

We wtorek 9 października 2018r. o godz. 1300 17 uczniów klasy IV-VI SP i 14 uczniów klasy VII, VIII SP i III Gimnazjum pisało VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Tegoroczne dyktando, miało szczególny charakter, gdyż przypadło na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przystąpiło do niego ponad 6tyś. uczniów klas IV-VI SP oraz 4,5 tyś. uczniów klas VII, VIII SP i Gimnazjum województwa małopolskiego a także województw ościennych.

Najwięcej punktów z klas IV-VI zdobył Piotr Bucki z kl. VB – 76,5pkt., a z klas VII,VIII i III gimnazjum Grzegorz Twardosz z klasy VIII – 84pkt. I ich prace zostały wysłane do Małopolskiej Komisji Konkursowej, która wybrała po 65 uczniów z najwyższymi wynikami.

Z powodu dużej ilości uczestników dyktanda progi punktowe były bardzo wysokie (90 pkt. W kl. IV-VI i 85 w kl. VII,VIII i III gimnazjum) i nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Jednak uzyskanie wysokiego wyniku w etapie szkolnym to już powód do radości i gratulacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

 M. Knapik