V GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „GENIUSZ MATEMATYCZNY”

11 czerwca 2019
Urszula Kucała

W dniu 7 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny „Geniusz Matematyczny” dla gimnazjalistów klas trzecich i uczniów klas VIII szkół podstawowych z gminy Wiśniowa. W konkursie tym wzięło udział 9 uczniowie ze szkół w Wiśniowej, Węglówce i Lipniku. Autorami zadań konkursowych były: p. Małgorzata Raszewska – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Wiśniowej, p. Katarzyna Obajtek – nauczyciel matematyki w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Węglówce i p. Urszula Kucała – organizator konkursu i nauczyciel matematyki w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Lipniku. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Krzysztof Kaleta – uczeń klasy III Gimnazjum w Węglówce,

II miejsce – Adam Chlipała – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniowej,

III miejsce – Maciej Krężelok – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, Patryk Gaweł – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Węglówce i Magdalena Murzyn – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Lipniku.

Konkurs sprawił ogromną radość uczniom i nauczycielom matematyki. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową w Lipniku. Nagrody wręczał Wójt Gminy Wiśniowa pan mgr Bogumił Pawlak. Szkoła, której uczeń zdobył I miejsce otrzymała statuetkę ufundowaną przez Dyrektora ZPO w Lipniku pana mgr inż. Arkadiusza Skibę. W tym roku statuetka powędrowała do Gimnazjum w Węglówce. Gospodarz przygotował dla wszystkich uczestników dyplomy, drobne upominki oraz poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

U. Kucała