Trening czyni mistrza

23 kwietnia 2019
Urszula Kucała

„Trening czyni mistrza” – przysłowie to przypomina nam, że powtarzanie czynności, pozwali dojść nam do mistrzowskiej wprawy. Nie wolno się poddawać w razie porażki, lecz poprzez ćwiczenie umysłu, ciała i własnej woli cały czas dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu. Aby osiągnąć sukces trzeba uczestniczyć z dużym zaangażowaniem w specjalistycznym szkoleniu sportowym. Dopełnieniem treningów jest rywalizacja sportowa. W przypadku szachistów udział w  turniejach szachowych i konfrontacja z innymi pasjonatami „królewskiej gry”.

Tak właśnie rozwijają swoje zamiłowanie do szachów uczniowie SP w Lipniku Szymon Skóra i Filip Kucała. W marcu i w kwietniu chłopcy wzięli udział w profesjonalnych turniejach szachowych – w każdym kolejnym osiągają lepsze wyniki.

Chłopcy regularnie biorą udział  w II OTWARTYCH GRAND PRIX POWIATU MYŚLENICKIEGO W SZACHACH. Po 6 turniejach Filip Kucała zajmuje 13 miejsce, zaś Szymon Skóra 15 miejsce w klasyfikacji generalnej na 137 zawodników w tej kategorii wiekowej.

11 kwietnia b.r. w Staniątkach k. Niepołomic odbył się  Turniej Klasyfikacyjny dla dzieci ur. w roku 2007 lub młodszych do V kategorii. Duży sukces odniósł Szymon Skóra, który zajął III miejsce / na 113 zawodników w tej kategorii /. Filip Kucała zajął 19 miejsce, ale uczestniczył w Turnieju dla uczniów z III i IV  kategorią szachową.

13 kwietnia b.r. chłopcy wzięli udział w Królewskich Rozgrywkach czyli spotkaniach szachowych z literaturą w tle w Bibliotece Pedagogicznej w  Myślenicach. Filip i Szymon – każdy w swojej kategorii – zajęli II miejsce; Szymon zajął również II miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy  się, że kolejni uczniowie złapali „sportowego bakcyla” i również biorą udział w turniejach szachowych. W Turnieju w Staniątkach uczestniczyło aż 7 uczniów SP w Lipniku.