„Szlify” szachisty

4 października 2021
Urszula Kucała

            W okresie nasilenia pandemii koronawirusa nie organizowano rozgrywek szachowych. Były turnieje organizowane w formie online, ale te nie cieszyły się dużą popularnością. Ale teraz  amatorzy „królewskiej gry” nadrabiają szachowe zaległości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipniku, członkowie UKS Andrusy Lipnik regularnie uczestniczą w turniejach szachowych. I zajmują wysokie lokaty.

5 września 2021 roku odbył się Turniej Szachowy w Wiśniowej w ramach Festiwalu Sportów im. Kazimierza Bubuli. W Turnieju wzięli udział nasi uczniowie: Filip Kucała – V miejsce, Nikollaq Dudzik, Emilia Flaga, Maciej Kus i Marcin Kus.

3 października b.r. w Dobczycach Memoriału Szachowe im. Władysława Kowalewskiego w zawodach uczestniczyli: Filip Kucała – VI miejsce, Nikollaq Dudzik XI miejsce, Michał Florek i Tomasz Świerszcz.

W grupie naszych szachistów wysoką, stabilną formę prezentuje Filip Kucała. Dla Nikollaqa Dudzika to też był „progresywny” sezon. Nikollaq zdobył III kategorię szachową, zaś w XX Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Krakowskiego zajął I miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szachistom!!!

T. Górka