„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

26 października 2016
Urszula Kucała

Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych przypada na 24 października. Święto to zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship – IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego).
Hasło tegorocznego MMBS brzmiało: „Książka …to dopiero początek”.

Z tej okazji dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały piękne plakaty dla biblioteki szkolnej, życząc jej wielu nowości, wielu wspaniałych czytelników, „długich lat, niezapomnianych dat” i „odrobiny ekscentryczności”.

Życzenia złożyły w ręce  Pani Ani Spytek – bibliotekarki, która nie kryła wzruszenia i podziękowała dzieciom za pamięć i trud wykonania pięknych prac.

Zbiory biblioteczne wzbogaciły się też o nowości przywiezione przez przedstawicieli Gazetki Szkolnej Razem z Krakowskich Targów Książki: „Encyklopedię schronisk tatrzańskich” J. Konieczniaka – m.in. taternika i przewodnika tatrzańskiego, „Teatrzyki z morałami czyli rady nie od parady IV” M. Strzałkowskiej – pisarki, poetki, autorki i ilustratorki (technika: kolaż) książek dla dzieci oraz „Najpiękniejsze wiersze o kotach” F. J. Klimka –  autora aktualnie piszącego  wiersze o tychże sympatycznych czworonogach, wcześniej artysty  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Filharmonii Krakowskiej.

T.Bobowska