Szachy są fajne!

24 lutego 2019
Urszula Kucała

Filip Kucała – uczeń klasy III SP w Lipniku  i Szymon Skóra – uczeń klasy II SP w Lipniku poznali już atmosferę sportowej rywalizacji przy szachownicach. Często zadają pytanie – kiedy następny turniej? Informacja o nieodległym terminie turnieju szachowego wywołuje na ich twarzy uśmiech radości ….. dla chłopców szachy są po prostu sportową pasją.

            Nasi uczniowie regularnie uczestniczą w  II OTWARTYM GRAND PRIX POWIATU MYŚLENICKIEGO W SZACHACH.  Cały cykl  składa się z 9 turniejów , które odbywają się co miesiąc, zawsze w innej gminie. W każdym z turniejów uczestnicy cyklu  zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Filip i Szymon w każdym kolejnym turnieju grają coraz lepiej. W zawodach szachowych, które odbyły się 16 lutego b.r. w Pcimiu Filip Kucała uplasował się na 19 miejscu, a Szymon Skóra na 32 miejscu na 76 zawodników biorących udział w Turnieju Szachowym w kat.  2004 i młodsi do IV kategorii szachowej.

            W sobotę 23 lutego b.r. Filip i Szymon uczestniczyli w turnieju szachowym w Myślenicach. Była to kolejna edycja „Królewskich Rozgrywek czyli spotkań szachowych z literaturą w tle”.  W kat. do lat 8, max. V kat. Szymon Skóra zajął II miejsce, zaś Filip Kucała IV miejsce w kat. do lat 12.

            Gratulujemy chłopcom Filipowi i Szymonowi i ……… zachęcamy uczniów pasjonujących się szachami, aby próbowali swoich sił w turniejach szachowych. Może  w Wiśniowej – tutaj w marcu odbędzie się kolejna edycja II Grand Prix Powiatu Myślenickiego w Szachach.

T. Górka

Tokarnia – 19.01.2019r.

Pcim – 16.02.2019r.

Myślenice – 23.02.2019r.