Sukcesy sportowe naszych szachistów

11 listopada 2019
Urszula Kucała

Uczniowie ZPO w Lipniku aktywnie uczestniczą w zajęciach szachowych, których organizatorem jest UKS „Andrusy” w Lipniku w ramach projektu „Szachy łączą pokolenia”. Adresaci zadania uczestniczą również w  tzw. turniejach roboczych. Ale prawdziwym sprawdzianem dla amatorów „królewskiej gry” jest udział w ogólnodostępnych turniejach – takim rozgrywkom sportowym towarzyszą prawdziwe emocje, tutaj też zawodnicy zdobywają doświadczenie, które procentuje w kolejnych zawodach szachowych.

W miniony weekend nasi szachiści wzięli udział w VII Grand Prix Dobczyc oraz w XVII Otwartym Powiatowym Turnieju Szachowym z  okazji  Święta Niepodległości „O Puchar Starosty Wielickiego”.

Duże sukcesy odnieśli uczniowie SP Lipnik w Wieliczce, największy Filip Kucała, który zajął 12 miejsce na 66 zawodników biorących udział w Turnieju. Cieszą lokaty młodszych zawodników – w kategorii do 8 lat Michał Florek zajął 7 miejsce, Wiktor Zabłocki – 10 miejsce, Nikollaq Dudzik 13 miejsce, a Filip Grabowski  /Przedszkole w Lipniku/ 17 miejsce na 20 zawodników.

Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje!

T. Górka

VII GRAND PRIX DOBCZYC W SZACHACH – 08.11.2019r.

XVII OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„O PUCHAR STAROSTY WIELICKIEGO” – 09.11.2019r.