Zakończenie roku szkolnego w klasie VIII A

26 czerwca 2020
Urszula Kucała

„Potrzebne są lata, by zrozumieć, jak piękne są chwile…”

 

Wyjątkowe i smutne zakończenie miał bieżący rok szkolny.

Tegoroczni absolwenci spotkali się jedynie z dyrekcją szkoły i wychowawczynią w sali gimnastycznej.

Na początku Dyrektor mgr inż. Arkadiusz Skiba przywitał uczniów. Podziękował wszystkim za wyjątkową pracę w tym roku szkolnym. Jako wskazanie na dalszą drogę życia przypomniał przesłanie Papieża św. JP II: „Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Następnie wręczył świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne dla rodziców  uczennicom: Zuzannie Kowalczyk, Weronice Lenart i Irminie Lenart.

Nagrodę Społecznika Roku  przyznawaną przez Dyrektora szkoły (po rozpatrzeniu wniosków opiekunów szkolnych organizacji) otrzymała Zuzanna Kowalczyk. Uczennica pełniła rolę Przewodniczącej SU w bieżącym roku szkolnym, działała aktywnie w SU, wspierała osobowo WOŚP, zbiórkę Góra Grosza i inne akcje charytatywne. Ponadto wykazywała się różnymi inicjatywami w pracy SU. Była honorowym członkiem pocztu sztandarowego. Osiągnęła też wysoką średnią ocen 4,8 na koniec edukacji w szkole podstawowej.

Następnie wychowawczyni wręczyła pozostałe świadectwa, dyplomy i nagrody.

Podziękowała za współpracę klasie, wspieranie aktywnością SU w ciągu dwóch ostatnich lat, dzięki czemu w szkole i podczas zabaw tanecznych było wesoło i kolorowo. Życzyła uczniom solidności i wytrwałości w realizacji planów edukacyjnych i spełnienia marzeń w życiu osobistym.

Klasa podziękowała wychowawczyni  za opiekę i nauczanie, wręczając m.in. zaskakujący i wzruszający zeszyt wspomnień oraz kalendarz ze zdjęciami ze wspólnych imprez, wyjazdów, spotkań z ciekawymi ludźmi.

Bardzo dziękuję rodzicom i uczniom za współpracę i pamięć. Jako że jesteśmy z jednej miejscowości, nie żegnamy się całkowicie, a raczej mówimy sobie – do zobaczenia.

T. Bobowska