Międzynarodowy Dzień Kropki

18 września 2019
Urszula Kucała

W dniu 15 września 2019r. na całym świecie obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Czy kropka ma coś wspólnego z matematyką i czy można obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki na lekcjach matematyki nie tracąc możliwości realizacji podstawy programowej…? Odpowiedź na oba pytania jest twierdząca.

Wspólnie z uczniami klasy piątej ćwiczyliśmy kolejność wykonywania działań. Działania napisane na kolorowych kółkach, uczniowie rozwiązywali w zeszycie i przyklejali na dużą kartkę z bloku. Uczniowie klasy 7 i 8 przypomnieli sobie zaznaczanie punktów w układzie współrzędnych. Po połączeniu linii powstawały ciekawe rysunki.

Mam nadzieję, że dzień kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności nie zakończył się wraz z zachodem słońce, ale trwać będzie przez cały rok szkolny.

U. Kucała