Międzyklasowy Gminny Turniej Piłki Nożnej Wiśniowa, 16.12.2019 r.

18 grudnia 2019
Urszula Kucała

Dzieci młodsze szczególnie interesują się piłką nożną.  Chętnie uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich, a najwięcej emocji sportowych dostarcza im możliwość grania w drużynie  razem z kolegami i koleżankami z klasy.

Pozytywne emocje, radość, zadowolenie oraz możliwość rywalizowania towarzyszyły uczestnikom Międzyklasowego Gminnego Turnieju Piłki Nożnej. Zawody  dla uczniów klas II i III szkół podstawowych zorganizowano 16 grudnia b.r. na Hali Sportowej w Wiśniowej. W Turnieju uczestniczyło 5 drużyn: trzy ze Szkoły Podstawowej w Lipniku i dwie  ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Pan Bogumił Pawlak Wójt Gminy Wiśniowa. Rozgrywki sportowe prowadzono wg systemu „każdy z każdym”. Drużyna Klas III SP Wiśniowa wygrywając wszystkie mecze uplasowała się na I miejscu, II miejsce zajęła Klasa IIb SP Lipnik, a trzecie Drużyna Klas II SP Wiśniowa.

Na zakończenie Turnieju Pan Arkadiusz Skiba Dyrektor ZPO w Lipniku wręczył puchary i dyplomy drużynom  biorącym udział w zawodach. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy  medal.

Organizatorem Turnieju był UKS „Andrusy” w Lipniku, który w 2019 roku realizuje zadanie z zakresu kultury fizycznej i sportu: „Bawmy się ruchem – odkrywajmy swoje sportowe pasje”. Organizację w/w imprezy sportowej dofinansowano z dotacji Gminy Wiśniowa na realizację tego zadania.

T. Górka