Laureat XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS i na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym – „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

19 czerwca 2024
Urszula Kucała

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany jest od 2011 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A-3, jak najlepiej obrazującej hasło „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

V Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym adresowany był do dzieci urodzonych w latach 2009-2013. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu rymowanki, odnoszącej się do zakresu merytorycznego kampanii prewencyjnych realizowanych przez KRUS w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Organizatorami konkursów jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego.

 

Uczeń Szymon Skóra z kl.7 zajął I miejsce w etapie regionalnym konkursu plastycznego, wyróżnienie w etapie wojewódzkim w/w konkursu oraz II miejsce w konkursie na rymowankę. Otrzymał dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS.

T. Bobowska