Kierowco: piłeś – nie jedź! Nie zabijaj! – XII edycja społecznej kampanii profilaktycznej NO PROMIL NO PROBLEM

27 października 2019
Urszula Kucała

Po raz kolejny uczniowie z ZPO w Lipniku wspierani przez policjantów i wychowawców uczestniczyli w kampanii profilaktycznej NO PROMIL NO PROBLEM, której jednym z elementów jest przypominanie kierowcom o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. „Chcemy, aby wsiadający za kółko był trzeźwy – bo życie naszych (i Twoich) bliskich jest ważniejsze, niż chwilowa przyjemność promilowego kierowcy !!!” – to główne przesłanie kierowane do kierowców.

Uczniowie obserwowali badanie kierujących  alkomatem, następnie wręczali  profilaktyczne ulotki, liczydełka i baloniki oraz listy dzieci zawierające ostrzeżenie przed wsiadaniem za kierownicę w stanie nietrzeźwym.

Głównym celem kampanii  jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy, a zatem zmianę postawy społeczeństwa niejednokrotnie przyzwalającego na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym.

T. Bobowska