II Rodzinny Turniej Szachowy – Wiśniowa, 30.11.2019 r.

1 grudnia 2019
Urszula Kucała

Szachy to chyba najbardziej „egalitarna” dyscyplina sportowa. Może uprawiać ją każdy: dzieci i młodzież, osoby dojrzałe i starsze, osoby niepełnosprawne, ludzie o różnym statusie ekonomicznym i społecznym. Oprócz walorów sportowych „królewska gra” ma zapewne walory rekreacyjne i integracyjne.

W sobotę 30 listopada b.r. amatorzy gry w szachy z terenu Gminy Wiśniowa wzięli udział w II Rodzinnym Turnieju Szachowym. Uroczystego otwarcia Turnieju  dokonał Pan Bogumił Pawlak Wójt Gminy Wiśniowa. W zawodach, które zorganizowano w Domu Kultury w Wiśniowej, uczestniczyło 11 dwuosobowych drużyn rodzinnych. Zawody poprowadził Pan Bartosz Ślęczka – sędzia i instruktor szachowy.

Turniej wygrali bracia: Jakub i Karol Rzońcowie /Wiśniowa/, na II miejscu uplasowali się Artur i Filip Kucałowie /ojciec i syn – Lipnik /, zaś na III miejscu Marek i Szymon  Skórowie /ojciec i syn – Lipnik/. Na IV miejscu Michał Florek i Teofila Górka /„rodzina szkolna” SP Lipnik /.

Organizatorem II Rodzinnego Turnieju Szachowego był UKS „Andrusy” w Lipniku. Klub realizuje projekt „Szachy łączą pokolenia” w ramach Programu „Działaj Lokalnie 2019”.

T. Górka