II OTWARTE GRAND PRIX POWIATU MYŚLENICKIEGO W SZACHACH Wiśniowa, 23.03.2019 r.

24 marca 2019
Urszula Kucała

23 marca b.r. na Hali Sportowej w Wiśniowej odbyła się kolejna edycja II GRAND PRIX POWIATU MYŚLENICKIEGO W SZACHACH.  Cały cykl  składa się z 9 turniejów, które odbywają się co miesiąc, zawsze w innej gminie. W każdym z turniejów uczestnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej.

Regularnie w w/w zawodach szachowych biorą udział uczniowie SP w Lipniku: Filip Kucała i Szymon Skóra. W szóstej edycji, której gospodarzem była Gmina Wiśniowa, uczestniczyło 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipniku, wszyscy w kat. 2004 i młodsi do IV kategorii szachowej. W tej grupie rywalizowało 60 zawodników – najlepsze lokaty z SP Lipnik uzyskali Szymon Skóra – 13 miejsce i Filip Kucała – 20 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W turnieju uczestniczyli również: Grzegorz Twardosz, Emilia Irzyk, Michał Florek, Nikolaq Dudzik, Bartosz Konieczny i Hubert Grabowski.

Tradycyjnie Organizatorzy II Grand Prix Powiatu Myślenickiego w Szachach wyróżniają zawodników – mieszkańców gminy, w której odbywają się rozgrywki.  W Gminie Wiśniowa najlepszym szachistą Turnieju został Szymon Skóra, II miesce  zajął Filip Kucała, III miejsce Grzegorz Twardosz, zaś IV miejsce „debiutant” Michał Florek.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach szachowych!

T. Górka