I Dzień Wiosny – Dzień Samorządności 2022

3 kwietnia 2022
Urszula Kucała

W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności i świętowaliśmy nadejście wiosny. Uczniowie ubrani w zielone barwy i kwiatowe motywy  zgromadzili się na sali gimnastycznej, by radośnie świętować ten dzień.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji dla uczniów . Uczniowie klas VII – VIII rywalizowali między sobą w konkursie wiedzy „Wiem więcej”. Odpowiadali na pytania z różnych przedmiotów. Konkurs ten – prowadzony przez p. U. Kucałę  wygrała klasa VIII A. Konkurs „Miliard w rozumie” dla klas IV – VI prowadziła K. Skiba. Zwycięstwo  odniosła klasa IV A.

Chętni uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w konkursie „Mam talent”. W role konferansjerów wcielili się członkowie Rady SU : Anna Tokarz z kl. VII B i Piotr Urbaniak z kl. VIII A .

Wszyscy podziwiali szereg talentów  naszych uczniów. Mogliśmy posłuchać gry na instrumentach: Marcina Kusa z kl. IVB na keyboardzie („Lubię kwiaty”), Ksawerego Sędzika z kl. V na trąbce („Oda do radości”), Macieja Kusa z kl. VIII A na akordeonie („Miłość w Zakopanem”).

W prezentacji talentów wokalnych wzięło udział najwięcej uczniów. Z kl. I Filip Nawrocki zaśpiewał piosenkę „Było morze”, Milena Irzyk „Wiosna, piękna i radosna”, Iza Dominik „Polska”, Nikola Dudzik „Dziękuję mamo, tato”, Ola Irzyk „Wiosna w ogródku”, Amelia Leśniak „Ekologia”.

Klasę II reprezentowała Maja Olejarz z piosenką „Bursztynek”.

Ksawery Szymoniak z kl. III zaśpiewał piosenkę E. Gepert „Kocham cię, życie”, a Emilia Flaga Flaga z kl. III „Zapomniałam, gdzie to było” Sanah.

Uczennica kl. IV B Zofia Cygan wykonała piosenkę „Kolory marzeń”, a Patryk Ralski z tej samej klasy zaśpiewał „Witaj wiosno”.

Klasę VII reprezentowało trzech uczniów: Karol Bugaj zaśpiewał piosenkę Viki Gabor „Superhero”, zaś Oliwia Urbaniak i Wiktoria Ruman „Mamo, tyś płakała” Sanah i Igora Herbuta.

Inni, sprawnościowo utalentowani uczniowie dali pokazy swych umiejętności przed publicznością. Uczniowie ci osiągają liczne sukcesy w konkursach o zasięgu małopolskim, a nawet ogólnopolskim. Natalia Bajer z kl. IV A wykonała niezwykle efektowny pokaz gimnastyki artystycznej. Uczniowie z kl. VI Jakub Jasek i Piotr Ślusarczyk zaprezentowali pokaz karate.

Niezwykle interesujące występy publiczność  nagradzała gromkimi brawami.

Wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w konkursach otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Pana Dyrektora Arkadiusza Skibę i wręczone na najbliższym szkolnym apelu.

Uczniom gratulujemy odwagi scenicznej.

T. Bobowska