Filip i Nikolas na podium

22 stycznia 2023
Urszula Kucała

Duży sukces w Charytatywnym Turnieju Szachowym odnieśli Filip Kucała i Nikollaq Dudzik. Filip zajął w zawodach II miejsce w grupie B do rankingu 1600 włącznie, zaś Nikollaq III miejsce w grupie C ur. 2011 i młodsi. Turniej odbył się 14.01.2023 r. w Myślenicach, podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie Frania Foremnego z Głogoczowa.

Chłopcy regularnie biorą udział  w zawodach szachowych i zwykle zajmują miejsce w pierwszej dziesiątce. Dużym wyzwaniem dla naszych uczniów był udział w IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego w Szachach. W 2022 roku w ramach w/w imprezy rozegrano 9 turniejów szachowych, w zawodach uczestniczyło około 300 szachistów z całej Małopolski. W klasyfikacji generalnej Dudzik Nikollaq zajął 5 miejsce /kat. – urodzeni w roku 2010 i młodsi powyżej IV kategorii/, Filip Kucała 14 miejsce / kat. OPEN powyżej IV kategorii /. W grudniu 2022 r. Filip Kucała zajął III miejsce w Małopolskich Indywidualnych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Szachach.

Cieszymy się, że szachy są pasją dla Filipa i Nikolasa. Mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą młodsi uczniowie. Wiadomo, że gra w szachy dostarczając dzieciom rozrywki i zabawy jest doskonałą formą stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego w wielu płaszczyznach.

T. Górka