Dzień dobry, szkoło!

6 września 2014
Urszula Kucała

„Spakowane plecaki,
wygaszone ognisko –
żegnaj, lesie zielony,
żegnaj, złocista szyszko.

Już skończone wakacje
i przygoda wesoła,
łąka wrzosem zakwitła,
dzwonkiem wita nas szkoła.”

01.09.2014 już po raz trzeci powitał nas dzwonek, którego brzmienie przypomniało nam o zakończonej wakacyjnej przygodzie. Wypoczęci i pełni wrażeń zasiedliśmy w szkolnych ławkach i wspólnie powitaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.

Ten rok będzie dla nas ważny. W nim właśnie zakończymy nasz pierwszy etap edukacji, przygotujemy się do Komunii Świętej, napiszemy test podsumowujący naszą wiedzę zdobytą w przeciągu trzech lat. Przed tym wyzwaniem dwumiesięczna przerwa wakacyjna zdaje się być bezwzględnie konieczna.

Powitały nas również miłe zmiany… mamy nową salę, szatnię i osobne wejście do szkoły! Kreatywność nasza, która zazwyczaj potęguje w wakacyjnych zabawach, nie pozostała na łąkach i lasach ale zasiadła z nami w ławce „ramię w ramię”. Dlatego też, oprócz wyboru osób pełniących zaszczytne funkcje w samorządzie klasowym, zdecydowaliśmy się powołać nową funkcję w sekcji dekoracyjnej. Osoby zasiadające w tejże loży  odpowiedzialne będą za m.in. gazetkę klasową oraz tematyczną dekorację sali.

Zatem wspólnie zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy i nauki od pierwszego dnia!

E. Wilkosz