Bądź przykładem kierowcy trzeźwego, nie zabijaj na drodze bliźniego! – XIV edycja kampanii NO PPROMIL NO PROBLEM

26 października 2021
Urszula Kucała

Po raz kolejny uczniowie z ZPO w Lipniku wspierani przez p. Agnieszkę Budę – Zębul –   policjantkę dzielnicową i wychowawców uczestniczyli w marszu profilaktycznym NO PROMIL NO PROBLEM.

Uczniowie wykonali plakaty profilaktyczne, które nieśli podczas marszu. Następnie udali się do centrum wsi, gdzie  obserwowali badanie kierujących  alkomatem, a następnie wręczali  profilaktyczne ulotki, liczydełka i baloniki oraz listy dzieci zawierające ostrzeżenie przed wsiadaniem za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Przypominali kierowcom o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze.

Głównym celem kampanii  jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy, a zatem zmianę postawy społeczeństwa niejednokrotnie przyzwalającego na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym.

Głównym inicjatorem kampanii jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Wieliczki Solny Gwarek w partnerstwie z małopolskimi gminami, które zgłaszają swój udział w tej ważnej  kampanii.

T. Bobowska