„ Bądź ekologiczny na wiosnę i przez cały rok!” – powitanie wiosny – klasy I – III SP

27 marca 2019
Urszula Kucała

Od  lat  w  naszej  szkole  zgodnie  z  tradycją  świętuje  się  nadejście  wiosny. Organizatorem  tegorocznej  zabawnej  i  radosnej  imprezy  pod  hasłem „ Bądź ekologiczny na wiosnę i przez cały rok!”  był  Samorząd  Uczniowski  wraz  z  opiekunem .

Z tej okazji uczniowie klas młodszych SP   wzięli  udział  w  licznych  konkursach: szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, konkursie na najatrakcyjniejszy przedmiot wykonany z materiałów z tzw. odzysku.  Klasy przygotowały ekologiczne plakaty oraz klasy I b i III SP – Ekomarzanny. Efekty prac uczniów zostały wyeksponowane podczas wiosennej imprezy SU w sali gimnastycznej.

W konkursie „Mam Talent” uczniowie klasy I A: Milena Bajer, Gabriela Nalepa i Konrad Dziadkowiec wykonali piosenki solo, Filip Kucała i Adam Stalmach z kl. III SP zaśpiewali piosenkę „Marzanna” w duecie; Marcin Kus z kl. I b zagrał „Żabkę” na keyboardzie, Kuba Jasek z kl. III wykonał eksperyment chemiczny. Uczennice z kl. III SP – Michalina Burkat oraz Martyna Moryc wykonały niezwykle ekspresyjny taniec. Wszystkie uczennice z kl. I A zaśpiewały „Takiego Janicka”. Uczennice z kl. II SP zatańczyły do radosnego rytmu  taniec z miotłami. Uczniowie: Natalia Bajer z kl. I A, Marcin Kus z kl. I B, Agata Zabłocka z kl. I B, Zofia Cygan z kl. I B oraz Wiktor Zabłocki z kl. I B wykonali niezwykle interesujące i odważne pokazy akrobatyczne.

Uczniowie: Ksawery Sędzik z kl. II SP, Bartłomiej Irzyk z kl. II SP, Filip Kucała z kl. III SP zaprezentowali efekty swojej pracy z wykorzystaniem materiałów z tzw. recyklingu – Ekoroboty, zaś Adam Stalmach z kl. III SP łódź podwodną, Bartek Ślusarczyk z kl. III SP czołg.

Na koniec wspólnej zabawy klasy zaprezentowały interesujący pokaz mody ekologicznej nagrodzony gromkimi brawami.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w tej radosnej, wiosennej  zabawie.

Radosna twórczość, feeria barw, ekologiczne przesłanie tego dnia na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz sklepik szkolny zostaną wręczone na najbliższym, wspólnym apelu.

T. Bobowska – Opiekun SU