32 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

28 stycznia 2024
Urszula Kucała

W dniu 28 stycznia 2024r. ośmiu uczniów naszej szkoły i jeden uczeń spoza naszego obwodu było wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych uczniowie: Natalia Bajer z kl. 6a, Gabriela Nalepa z kl. 6a, Kacper Bednarz z kl. 6a, Gabriela Lenart z kl. 7, Karolina Zielińska z kl. 7, Kacper Skałka z kl. 8, Adam Stalmach z kl. 8,  Filip Kucała z kl. 8 i Jędrzej Bierowiec z kl. 8 oraz p. B. Kirzeniewska, zbierali pieniądze przy kościołach w Lipniku, Wiśniowej, Węglówce, Trzemeśni, Porębie, Osieczanach, Drogini. Po południu, w sztabie w Myślenickim Domu Kultury i Sportu uczeń Filip Kucała liczył pieniądze zbierane przez wolontariuszy z całego powiatu myślenickiego. Sztab odwiedził Starosta Myślenic Pan Józef Tomal i Wicestarosta Pan Rafał Kudas. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze. Dla naszych uczniów była to bardzo pracowita niedziela. W tym roku WOŚP zbierała środki  na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasło 32. Finału to „Tu wszystko gra OK!”.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipnika, Wiśniowej, Węglówki, Trzemeśni, Poręby, Osieczan i Drogini oraz wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek naszym wolontariuszom. W Lipniku zebrano 2142,64 zł, w Wiśniowej 3817,09 zł, w Węglówce 1250,37 zł, w Trzemeśni i Porębie4443,29 zł, w Osieczanach i Drogini 2756,47 zł. Łącznie zebrano 14409,86 zł. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy dla potrzebujących osób.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za bardzo solidną pracę mimo deszczu, śniegu i wiatru oraz Rodzicom, którzy zorganizowali transport i sprawowali opiekę nad wolontariuszami. Szczególne podziękowania należą się Państwu Magdalenie i Pawłowi Bednarz, Państwu Urszuli i Zenonowi Skałka, Panu Grzegorzowi Bajer, Panu Stanisławowi Zielińskiemu, Panu Błażejowi Bierowiec i Pani Barbarze Kirzeniewskiej, która zastąpiła chorego ucznia i zbierała do puszki w Trzemeśni i Porębie.

U. Kucała