31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

29 stycznia 2023
Urszula Kucała

W dniu 29 stycznia 2023r. trzynastu uczniów naszej szkoły było wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych uczniowie: Gabriela Lenart z kl. 6, Ksawery Sędzik z kl.6,  Filip Kucała z kl. 7, Jakub Jasek z kl. 7, Milena Murzyn z kl. 8, Daria Zabłocka z kl. 8, Oliwa Urbaniak z kl. 8, Karolina Kamińska z kl. 8, Dawid Głąb z kl. 8, Hubert Grabowski z kl. 8, Filip Kowal z kl. 8, Norbert Kowal z kl. 8, Bartłomiej Bajer z kl. 8 zbierali pieniądze przy kościołach w Lipniku, Wiśniowej, Węglówce, Trzemeśni, Porębie, Osieczanach, Drogini, Kornatce i Brzezowej. Po południu, w sztabie w Myślenickim Domu Kultury i Sportu uczniowie Filip Kucała, Adam Stalmach i absolwentka naszej szkoły Natalia Kirzeniewska liczyli pieniądze zbierane przez wolontariuszy z całego powiatu myślenickiego. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze. Dla naszych uczniów była to bardzo pracowita niedziela. W tym roku WOŚP zbierała środki  na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Hasło 31. Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipnika, Wiśniowej, Węglówki, Trzemeśni, Poręby, Osieczan, Drogini, Kornatki i Brzezowej oraz wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek naszym wolontariuszom. W Lipniku zebrano 2619,81 zł, w Wiśniowej 2457,55 zł, w Węglówce 1850,49 zł, w Trzemeśni 2370,61 zł, w Osieczanach 2356,58 zł, w Kornatce 688,02 zł. Łącznie zebrano 12343,06 zł. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy dla potrzebujących osób.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za bardzo solidną pracę mimo mrozu, śniegu i wiatru oraz rodzicom, którzy zorganizowali transport i sprawowali opiekę nad wolontariuszami. Szczególne podziękowania należą się Paniom Barbarze Lenart, Małgorzacie Bajer, Ewelinie Kowal, Justynie Kowal, Dorocie Zabłockiej, Danucie Sędzik oraz Panom Wiesławowi Grabowskiemu, Stanisławowi Murzyn i Grzegorzowi Urbaniakowi.

U. Kucała