29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

31 stycznia 2021
Urszula Kucała

W dniu 31 stycznia 2021r. czternastu uczniów naszej szkoły było wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych uczniowie: Filip Kucała z kl. 5, Zuzanna Murzyn z kl. 7b, Martyna Flaga z kl. 8, Magdalena Stamach z kl. 8, Roksana Karcz z kl. 8, Oliwia Kuchnia z kl. 7a, Nikola Kaczmarczyk z kl.8, Anna Raczek z kl. 8, Michał Morajka z kl. 7a, Wiktoria Cygan z kl. 7a, Anna Tokarz z kl. 7b, Martyna Krzan z kl. 7a, Liliana Sędzik z kl. 7b i Kaja Murzyn z kl. 7a zbierali pieniądze przy kościołach w Lipniku, Wiśniowej, Węglówce, Trzemeśni i Porębie. Po południu, w sztabie w Myślenickim Domu Kultury i Sportu uczniowie Filip Kucała, Kaja Murzyn, Wiktoria Cygan i Nikola Kaczmarczyk liczyli pieniądze zbierane przez wolontariuszy z całego powiatu myślenickiego. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze. Dla naszych uczniów była to bardzo pracowita niedziela. W tym roku WOŚP zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipnika, Wiśniowej, Węglówki, Trzemeśni i Poręby oraz wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek naszym wolontariuszom. W Lipniku zebrano 2689,75 zł, w Wiśniowej 1912,85 zł, w Węglówce 1344,08zł, w Trzemeśni 4139,19 zł. Łącznie zebrano 10085,82 zł. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za bardzo solidną pracę oraz rodzicom, którzy zorganizowali transport i sprawowali opiekę nad wolontariuszami.

U. Kucała