27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia 2019
Urszula Kucała

W dniu 13 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły byli wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych uczniowie: Filip Kucała z kl. III, Kaja Murzyn i Krzysztof Konieczny z klasy Va, Natalia Kirzeniewska, Joanna Węgrzyn, Magdalena Murzyn, Patrycja Bajer i Grzegorz Twardosz z kl. VIII zbierali pieniądze przy kościołach w Lipniku, Wiśniowej i Trzemeśni. Po południu, w sztabie na Rynku Głównym w Myślenicach uczennice Natalia Kirzeniewska, Patrycja Bajer i Kaja Murzyn liczyły pieniądze zbierane przez wolontariuszy z całego powiatu myślenickiego. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze. Dla naszych uczennic była to bardzo pracowita niedziela. W tym roku WOŚP zbierała środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipnika, Wiśniowej i Trzemeśni oraz wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek naszym wolontariuszom. W Lipniku zebrano 2349,50zł, w Wiśniowej 1057,50zł, w Trzemeśni 3602,37zł. Łącznie zebrano 7009,37zł. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy dla potrzebujących.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za bardzo solidną pracę oraz pani K. Dominik i pani B. Kirzeniewskiej za zorganizowanie transportu i opiekę nad wolontariuszami.

U. Kucała