Konkurs szopek

23 grudnia 2021
Urszula Kucała

Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych Tradycyjnych i Krakowskich organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa, Parafię Rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Sieprawiu, Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Dekanatu Mogilany, Gminę Siepraw oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu. W tym roku konkurs miał wątkowy charakter, ponieważ obchodził swój XX jubileusz.

Pierwszy etap konkursu przeprowadzony był na szczeblu gminnym. Do tego etapu zostało zgłoszonych dziewięć prac uczniów z naszej szkoły, prace zostały zgłoszone zarówno jako indywidualne, jak i grupowe. Poniżej lista uczniów, którzy przygotowali szopki:

 

  • Szymon Skóra
  • Natalia Lenart
  • Filip Grabowski
  • Hubert Grabowski
  • Ksawery i Liliana Sędzik z rodzicami
  • Wojciech i Filip Nawrocki z rodzicami
  • Michalina i Miłosz Burkat
  • Jakub Pawlikowski z rodzicami
  • Dominik i Kacper Zawrotny z rodzicami

 

Wszystkie prace naszych uczniów zakwalifikowały się do drugiego etapu, który na początku grudnia został przeprowadzony w Sieprawiu. 19 grudnia odbyła się gala finałowa konkursu, połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych prac.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że praca wykonana przez rodzinę Nawrockich otrzymała główną nagrodę konkursu, czyli nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, przyznaną po raz pierwszy w historii tego wydarzenia. Jednocześnie szopka wykonana przez rodzinę Nawrockich uzyskała pierwsze miejsce w kategorii Rodzina. W tej samej kategorii, jedno z drugich miejsc oraz dodatkowa Nagroda Małopolskiej Izby Rolniczej, powędrowała do rodziny Sędzików. W KATEGORII Dzieci starsze – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – prace indywidualne, praca naszego ucznia – Szymona Skóry – uzyskała II miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom, ale i wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie, rozwijanie talentów plastycznych i podtrzymywanie pięknej tradycji, jaką jest wykonywanie Szopek Bożonarodzeniowych.

Pragniemy również poinformować, że wzorem minionych lat przeprowadziliśmy również etap szkolno – parafialny tego konkursu. W tym roku etap szkolno – parafialny konkursu miał charakter zdalny. Komisja konkursowa, nie mając łatwego zadania – gdyż wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, postanowiła wyróżnić wszystkich wykonawców. Nagrody i pamiątkowe dyplomy za etap szkolno – parafialny, zostaną wręczone uczniom w szkole po Nowym Roku. Już teraz pragniemy podziękować parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lipniku za ufundowanie głównych nagród.

 

K. Skiba, M. Krzysztofek