28 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15 stycznia 2020
Urszula Kucała

W dniu 12 stycznia 2020r. czternastu uczniów naszej szkoły było wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych uczniowie: Filip Kucała z kl. IV, Marcelina Nieckula, Piotr Morajka, Julia Szymoniak, Patrycja Rapacz, Milena Rosiek, Kuba Małecki, Oliwia Lenart, Natalia Dziadkowiec, Sylwia Bieniek, Norbert Wąsowicz z kl. VIIIb i Zuzanna Kowalczyk, Natalia Polak, Irmina Lenart z kl. VIIIa, zbierali pieniądze przy kościołach w Lipniku, Wiśniowej, Węglówce, Trzemeśni i Porębie. Po południu, w sztabie na Rynku Głównym w Myślenicach uczennice Małgorzata Habieda, Julia Szymoniak i Oliwa Lenart liczyły pieniądze zbierane przez wolontariuszy z całego powiatu myślenickiego. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze. Dla naszych uczniów była to bardzo pracowita niedziela. W tym roku WOŚP zbierała środki na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipnika, Wiśniowej, Węglówki, Trzemeśni i Poręby oraz wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek naszym wolontariuszom. W Lipniku zebrano 3399,18 zł, w Wiśniowej 1349,84 zł, w Węglówce 982,60 zł, w Trzemeśni 4117,60 zł. Łącznie zebrano 9849,22 zł. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za bardzo solidną pracę oraz rodzicom, którzy zorganizowali transport i sprawowali opiekę nad wolontariuszami.

U. Kucała