Trzydniowa wycieczka gimnazjalistów

21 czerwca 2015
Urszula Kucała

W dniach 8 – 10 czerwca 46 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka została zorganizowana na zakończenie projektu „Szkoła na szóstkę” współfinansowanego ze środków unijnych. Opiekunami tej wycieczki byli: p. Dominik, p. Bartosiewicz, p. Hałas i p. Kucała. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zwiedzali Wrocław: Rynek, Ratusz, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Wyspę Słodową, Ostrów Tumski, z pięknym Mostem Miłości. Dzień pełen wrażeń zakończył się pyszną obiadokolacją w Ośrodku wczasowym „PAFAWAG” w Radkowie.

[iframe width=”445″ height=”296″ src=”http://photopeach.com/embed/wgrs6l” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

W drugim dniu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia jedynej w Polsce Kaplicy Czaszek w Czermnej, pijalnię wód, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Wambierzyce i piękną Bazylikę Nawiedzenia NMP oraz miejsce wielu pielgrzymek zwane Dolnośląską Jerozolimą i ruchomą szopkę. Wieczorem uczestniczyli w dyskotece integracyjnej z gimnazjalistami z Węglówki. Nasze uczennice zabawiały również małych przedszkolaków z Wrocławia przebywających na zielonej szkole.

[iframe width=”445″ height=”296″ src=”http://photopeach.com/embed/5y767i” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

W trzecim dniu uczniowie zwiedzili twierdzę w pięknym i malowniczym Kłodzku, kopalnię złota w Złotym Stoku i piękny Paczków otoczony murami. Wycieczka pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Trzeba przyznać że Polska jest piękna.

[iframe width=”445″ height=”296″ src=”http://photopeach.com/embed/16dq0ca” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

U. Kucała